Reklama na facebooku. Czy się opłaca? Zobacz dlaczego warto robić reklamę na facebooku.

Wielu przedsiębiorców zaczęło dostrzegać potencjał reklamowy facebooka. I dobrze ponieważ jest ogromny i daje niesamowite możliwości rozwoju. Nie ma wątpliwości, że warto robić reklamy na facebooku. Zobaczmy jak działa reklama na facebooku i czemu warto z niej skorzystać. 

5 KORZYŚCI Z REKLAMY NA FACEBOOKU

  1. Reklama na facebooku jest jedną z obecnie najtańszych form reklamowych biorąc pod uwagę zasięgi jakie oferuje nam facebook. Budżet reklamowy na początku nie musi być duży. Możemy wejść z mniejszym budżetem i sprawdzić jak bardzo nam się to opłaca. Zacznij przykładowo od 10zł dziennie. Przy testowaniu kilku reklam np. 4-5 wersjach, Twój budżet będzie wynosił więc dziennie 40-50zł. Kiedy już przetestujemy reklamy to zostawiamy tylko tą, która nam się opłaca i najlepiej działa. Tak właśnie w skrócie wygląda optymalizacja kampanii reklamowej. Oczywiście towarzyszy temu również wiele innych czynników jak testowanie grup odbiorców, zmniejszenie kosztów pozyskania kontaktu czy może zwiększenie wartości pozyskanych kontaktów. 
  1. Wyniki mamy praktycznie od razu. W przeciwieństwie do niektórych form reklamowych tutaj możemy sprawdzić niemal od razu czy coś działa czy nie. Widzimy również na jakim etapie coś możemy poprawić. Jeśli nastawimy się na działania organiczne czyli te bezpłatne i zajmiemy się prowadzeniem social media i nie będziemy tego płatnie reklamować to na wyniki takich działań musimy długo czekać. To często powoduje u wielu osób zniechęcenie. W reklamie skierowanej na pozyskiwanie kontaktów i późniejszą sprzedaż telefoniczną efekty w postaci nowych klientów możemy uzyskać dosłownie z dnia na dzień, dzięki czemu możemy od razu zarabiać. Ważne jest to w przypadku małych firm, które dopiero rozwijają swoją działalność. Bardzo dobrze taka forma reklamy na facebooku sprawdza się w przypadku trenerów personalnych, dietetyków, psychologów, fizjoterapeutów, fotografów, czy gabinetów medycyny estetycznej, stomatologów oraz innych specjalistów. W przypadku restauracji dobrze jest zrobić reklamę od razu pod zamówienia. 
  1. Uniwersalność reklamy. Pewne metody, które można wykorzystać w reklamach na facebooku są uniwersalne i można je przenieść na wiele różnych branż. Wystarczy tylko nauczyć się pisać dobre teksty reklamowe, nagłówki i wiedzieć jak przyciągnąć klienta aby zatrzymał wzrok na właśnie Twojej reklamie. Nie jest to łatwe zadanie, ale są sprawdzone schematy, na których można się wzorować. 
  1. Jak zrobić samodzielnie reklamę na facebooku i czy w ogóle warto się za to zabierać? Wystarczy jeden dzień aby już podstawowe reklamy robić samodzielnie. W przypadku małych firm to dobre rozwiązanie na początek by zgromadzić budżet i zatrudnić kogoś. Większość właścicieli zaczyna jednak tworzenie reklam bez odpowiedniej wiedzy przez co nie mają efektów i szybko tracą wiarę w skuteczność takich działań. Warto więc wykupić kurs na ten temat bądź szkolenie indywidualne ponieważ taka inwestycja bardzo szybko się zwraca i ochroni Ciebie przed zmarnowaniem pieniędzy na reklamy, które nie będą działać. Możesz skorzystać z mojego kursu, który dostępny jest TUTAJ, bądź szkolenia indywidualnego, które mogę przeprowadzić online bądź u Ciebie w firmie. Szkolimy również firmy gastronomiczne z prowadzenia social media, reklamy i robienia zdjęć smartfonem tak by bez żadnego dodatkowego sprzętu, zdjęcia prezentowały się profesjonalnie i pasowały do obecnych trendów. Najważniejsze aby nauczyć się analizować swoje działania i wiedzieć, która reklama działa i ma potencjał zarobkowy, a która nie i nie warto jej trzymać. 
  1. Małe ryzyko. Zaczynając z reklamami na facebooku nie ponosisz dużego ryzyka jeśli wiesz na co zwrócić uwagę. Możesz przy niskim budżecie reklamowym sprawdzić co działa, a co nie. Dzięki temu reklama na facebooku jest dobrym i tanim rozwiązaniem. Warto wiedzieć, że tworzenie reklam nie polega na wciśnięciu przycisku promuj post. Musisz założyć sobie konto biznesowe na facebooku i tam tworzyć reklamy gdyż daje to o wiele więcej możliwości. Kliknięcie przycisku promuj post wiąże się zazwyczaj z marnowaniem pieniędzy i brakiem efektów. 

Obejrzyj film dotyczący reklamy na facebooku i subskrybuj mój kanał na youtube.

Reklama na facebooku. Czy się opłaca?

PODSUMOWANIE

Podsumowując. Reklama na facebooku się opłaca pod warunkiem, że masz podstawową wiedzę jak to robić. Można się tego nauczyć w jeden dzień. Nie przesadzam. Aby zyskać wiedzę na podstawowym poziomie z tworzenia reklam na facebooku nie potrzeba dużo czasu jeśli trafisz na konkretne materiały szkoleniowe. Takie, które będą praktyczne i będzie można od razu zdobytą wiedzę wdrażać do działań w Twojej działalności. W moich kursach i szkoleniach zawsze staram się tak robić aby osoba, która z niego korzysta od razu mogła przejść do działania po to by inwestycja w kurs czy szkolenie szybko się zwróciła. Rozumiem ograniczony budżet małych firm dlatego wybieram tylko konkretne rzeczy, które mają zastosowanie w praktyce. Jeśli potrzebujesz pomocy w marketingu Twojej firmy to zapraszam Cię do kontaktu.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:

Ciekawe Artykuły